22 października 2021 r. dzieci klasy pierwszej w stroju galowym, z biretem na głowie złożyły swoje pierwsze ślubowanie i zostały pasowane na uczniów naszej szkoły. Zanim nastąpił ten bardzo ważny moment, uczniowie zaprezentowali krótki montaż słowno-muzyczny . Następnie pierwszaki w obecności Pani Dyrektor, wychowawcy, kolegów klasy III rodziców ślubowali dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Później Pani Dyrektor dokonała pasowania przez symboliczne dotknięcie lewego ramienia dużym ozdobnym ołówkiem. Każdy pasowany pierwszak otrzymał od Pani Dyrektora pamiątkowy dyplom i legitymację szkolną, a od rodziców kredkę obfitości oraz pamiątkowy portret w todze. Przedstawiciele klasy trzeciej przywitali pierwszaków wierszem i dobrą radą oraz złożyli życzenia. Wszystkie te działania podkreśliły rangę tej uroczystości. Po części oficjalnej odbyły się wspólne, pamiątkowe zdjęcia oraz poczęstunek.
Pierwszoklasistom życzymy jak najlepszych wyników w nauce, uśmiechu, radości i miłych kolegów. Wierzymy, że w naszej szkole odnajdą bezpieczną i twórczą przestrzeń do rozwijania swojej wiedzy, pasji i talentów.

 

Loading

Skip to content