W piątek 15.12.2023r. w naszej szkole miało miejsce spotkanie podsumowujące konkurs EKO – dolina Radomki zorganizowane przez Związek Gmin Radomka.

Z tej okazji gościliśmy: Pana Dariusza Wołczyńskiego – przewodniczącego Zarządu Związku Gmin Radomka oraz wójta gminy Przytyk, Pana Kamila Dziewierza – Przewodniczącego Zgromadzenia Związku Gmin Radomka oraz wójta Gminy Jedlińsk,
Pana Krzysztofa Sobczaka – Wójta Gminy Wieniawa, Pana Tomasza Matlakiewicza – Burmistrza miasta i gminy Przysucha oraz Pana Leszka Margasa- Wójta Gminy Zakrzew.
Swoją obecnością zaszczycili nas również Członkowie Zgromadzenia Związku Gmin Radomka: Pan Jacek Murawski – Przedstawiciel gminy Wolanów, Pan Robert Bukowski – Przedstawiciel Gminy Zakrzew, Pan Stanisław Życzyński – Przedstawiciel Gminy Wieniawa oraz Pan Marcin Drewnowski Przedstawiciel Gminy Jedlińsk.

Konkurs miał na celu promocję wśród dzieci i młodzieży zachowań ekologicznych takich jak kształtowanie postaw ekologicznych, wzmacnianie ogólnej świadomości konieczności dbania o środowisko, oswajanie z wiedzą w zakresie odnawialnych źródeł energii oraz inspirowanie dzieci i młodzieży do rozwijania kreatywności i wyobraźni w czasie wolnym.

W konkursie wzięło udział 22 uczniów z sześciu szkół podstawowych.

Konkurs przeprowadzony został w 5 kategoriach.

W kategorii – eko plakat – dla klas I-III pierwsze miejsce otrzymała Kornelia Krzepisz z naszej szkoły, a nagrodą, którą otrzymała był tablet.

W kategorii – eko wiersz – dla klas I-III
Eliza Karpieszuk z naszej szkoły otrzymała wyróżnienie i wygrała słuchawki dokanałowe.

W kategorii – eko komiks – dla klas IV-VIII
Łucja Majewska wywalczyła pierwsze miejsce i wygrała tablet.

W kategorii – eko mem – dla klas IV-VIII
Zuzanna Janiszewska dostała wyróżnienie i słuchawki dokanałowe.

Jesteśmy dumni z naszych uczennic!
Gratulujemy:)

Nie moglibyśmy się nie pochwalić, że nasza szkoła za udział w tym konkursie zdobyła III miejsce i otrzymaliśmy nagrodę dla szkoły, którą jest zestaw nagłośnieniowy (głośnik, mikrofony i mikroporty).

Loading

Skip to content